| AlexRoKilla a întrebat:

Salutare!

Lucrez la un mic proiect si am nevoie de datele tehnice pentru fiecare model de autoturism Dacia ( Sandero, Logan 2, Duster, Logan MCV, Lodgy, Dokker si Dokker Van ).

Pe site-ul oficial de la Dacia lipsesc cateva date, de exemplu la Dacia Logan lipsesc datele despre consum si emisii + altele.

Problema e ca internetul e plin de fise cu date tehnice, site-uri fantoma care, ori au date tehnice vechi ( euro 5 sau chiar euro 4 ), ori sunt gresite.

Am incercat pe automarket.ro, insa datele pe care le au ei nu prea coincid, de exemplu:
- Dacia Sandero Acces 1.2 16V are 73CP ( pe site-ul celor de la Dacia) iar pe site-ul automarket are 75CP
- acelasi lucru si la alte modele...
Am incercat si pe Adras dar au date vechi, euro 5. Eu am nevoie de datele tehnice noi ( adica pentru norma de poluare Euro 6 ).

Unde pot gasi fise cu date tehnice actualizate si corecte?

Va multumesc!

1 răspuns:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cea mai sigura varianta, pandesti proprietarii cu asa ceva, si ii rogi sa-ti arate cartea de identitate.
Dar chiar si la RAR, mai apar 'diferente'...