| TheDragos a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine cu ceva?
Am un piaggio ciao dar are roata descentrata pe spate(nu mult), dar nu stiu cum sa centrez roata. Cine ma ajuta cu un video. ceva. Orice despre a centra o roata.
Multumesc anticipat! (Funda)

Răspuns Câştigător
| walkeR1 a răspuns:

Trebuie sa ai spitiera, de exemplu unde este putin descentrata spre dreapta in locul unde este deplasata dai putin drumu' la 2 spite (cam o tura jumate) din dreapta dar sa nu fie una langa alta sa lasi una in mijloc nedesfacuta, dupa ce dai drumu la cele doua spite o strangi pe cea din mijloc ramasa. ( nu folosi patent/cleste strici capu la spita, sau poti sa te duci la cineva care centreaza roti de biciclete)

1 răspuns:
| Nonameagain a răspuns:

Singur, nu cred ca poti. La un service fac masuratori si centrari corecte.