| Aloo123 a întrebat:

Salutare prieteni! In cel mai scurt timp o sa achizitionez un Golf 5. Ma adresez persoanelor in cunostinta de cauza. Ce sa aleg intre cele 2 motoare 1. 6fsi sau 1. 6mpi? Astept pareri legate de performanta,consum,defectiuni, etc.

4 răspunsuri:
| xerxes1 a răspuns:

Fsi are injectie directa distributie pe lant cai mai multi, consum mai mic.Pe hartie.In realitate distributia e zgomotoasa si tine mai putin decat cea pe curea.
Recomand tot 1.6 normal Este mai fiabil si daca ii pui GPL face milionul de km.Costa si mai putin instalatia pentru el.
La fsi costa mult mai mult ca are injectoarele chiar in camera de ardere si trebuie sa fie racite cu benzina din cand in cand.

| cyupaku a răspuns:

Fsi

| bogdan456 a răspuns:

Eu recomand 1.6 fsi trage mult mai bine ca mpi doar ca distributia tine mai putin decat la mpi

| tpujan a răspuns:

Care are mai multi cai?