| DaniiJDK a întrebat:

Salutare, recent am fost cu masina in service, am primit o lista cu materialele pe care trebuie sa le achizitionez, majoritatea le-am gasit, mai putin unul. Este vorba de "bucsele de confort", intrebarea mea este: care este denumirea mai exacta? PS: Aceste bucse se afla pe puntea fata. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Presupun ca este vorba de bucsile din articulatii(brate). Bucsa este practic un brat care are la capete un cauciuc. Cel care ti-a intocmit lista stie exact ce trebuie sa cumperi, asa ca mergi la el si iti va spune.

1 răspuns:
| Panamax a răspuns:

Data viitoare schimba service-ul.De cate ori am dus masina in service s-au descurcat ei de piese si m-au intrebat daca am preferinte.Folosesc doar lemforder la bucse.Preturile au fost chiar mai ok decat la epiesa.In doua ore le-au sosit piesele si seara masina a fost gata.Inlocuit tot ce inseamna cauciuc fata spate.cam 30 de bucse de diferite dimensiuni si suporti motor si cutie.