| ClaudiuDovletiu a întrebat:

Stiti vreo scoala în Brăila sau Galați care face A1 sau A2? Eu sunt din Brăila. Si daca as face scoala în Galați (teoria), traseul pot sa il dau în Brăila? Menționez că am 21 de ani si permis categoria B din 2015.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Scoala de conducere o poti face in ce judet vrei dar examinarea teoretica (sala) si practica (la motociclete poligon si traseu in oras) o poti sustine doar in judetul de domiciliu sau resedinta (flotant), asa ca poti face scoala in Galati si sa sustii examinarea in Braila.
Este bine sa sustii examinarea acolo unde faci scoala, deoarece esti familiarizat cu orasul.

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Scoala o faci unde vrei, examenul il dai acolo unde ai domiciliu in cartea de identitate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu sunt din Brăila dar "căsătorită" in Galați de 8 ani. Eu am făcut scoala(legislație, ore de condus) în Galați, și sala/traseu am dat în Brăila. Categoria b. La Prima întrebare nu știu sa îți raspundhappy

| ClaudiuDovletiu explică (pentru anonim_4396):

Am înțeles! Mulțumesc frumos!