| codrutmihaila3347 a întrebat:

Știe cineva cam cât costă să înscrii în România o mașină adusă din Italia?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Mi-e lene sa o iau de la capat, concluzia este ca te costa sub 1000e.
Omologarea RAR e 500 de lei, asigurarea poate fi 1500 de lei.
Astea sunt cele mai mari costuri, in rest mai ai vreo 300-400 de lei pe hartii mici (traduceri, taxe, rovinieta), si eventual taxele de platforma, daca nu ai numere provizorii la ea.

| Frank51 a răspuns:

Te costa 500 la RAR, vreo 300 asigurarea(iau cazul unui motor mic), si vreo 300 restul taxelor, maxim 1200 de lei.

| Panamax a răspuns:

Am inmatriculat una inainte de pandemie adusa de la Verona.
Rar 539 lei.
Rovinieta 135 lei
Asigurare in functie de mai multi factori am platit 520 lei cu decontare directa lei pe un an.
La politie vreo 70-80 lei si la tipa de la biroul de acte auto care mi-a facut dosarul cu traducere etc vreo 60 de lei.