| KrashTime a întrebat:

Am fost acum doua saptamani in Costinesti si mi-am pierdut permisul de conducere. Am fost la politie si mi-au dat o dovada cu care pot circula. Intrebarile mele sunt: 1Cat este valabila dovada?( Nu scrie pe ea).
2. Ce acte imi trebuie sa fac din nou permisul ( permisul a fost reinoit in martie)?
3. Cat ma costa sa il fac?
Multumesc anticipat!

2 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi art. 44, http://www.legislatia-rutiera.ro/permisul-de-conducere.reg/
Să mergi personal la Eliberări permise pentru mai multe date.
Pa, pa.