| hasiuc a întrebat:

Salutare TPU, maine vreau sa ma intalnesc cu proprietarul acestui VW Lupo http://olx.ro/oferta/volkswagen-lupo-ID5EJR0.html#651a0a 4c26 si sa-l cumpar. Ce probleme ar putea fi cu el? Pareri sugestii. Are cineva astfel de masina cum se comporta?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

Iti sugerez sa nu-ti faci mari asteptari, pozele sunt editate, in real e posibil sa aiba diferente de vopsea si alte defecte estetice care nu sunt vizibile in poza.
Iti sugerez sa iei cu tine un mecanic care cunoaste sa verifice o masina, parerea mea este ca are prea multi km pentru un motor de 1.0, deci e posibil sa aiba unele probleme.
Daca mergi singur uitate sa nu fie prezinte scurgeri de ulei, uitate sa nu fie spume sub capacul de la ulei, verifica sa fie uleiul si antigelul la nivel, iar antigelul sa aiba o culoare decenta sa nu fie murdar. Altfel poti avea probleme destul de grave la motor.

| hasiuc explică (pentru OldSoul):

Sunt constient ca nu are km reali ma astept pe undeva la 250 000 sau poate mai mult cine stie. M-am uitat pe mobile.de si am gasit masini la proprietari cu 140 000 pana la 270 000 chiar 340 000. Caut de vreo doua luni de zile o masina cat de cat decenta in banii astea si am vazut-o de acuma doua luni era la 1450 si tot a scazut. Acuma nu stiu ce sa zic ma gandesc ca poate nu multi cumpara modelul. Pe mine ma face sa zambesc cand o vad. O sa vad cei de ea, sper sa nu-mi pierd timpul.

| OldSoul a răspuns (pentru hasiuc):

Tie e importanta sa-ti placa, fiecare are gusturile lui.
Acum ramane de vazut cat de buna e masina, mult succes sa ai si sa faci o alegere buna.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Vezi ca s-ar putea sa dai inca jumate de pret pe taxa de timbru.

| hasiuc explică (pentru suntserios):

E euro 3, 160 de euro e taxa.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Fii atent la starea motorului, si a cutiei.
Eu zic ca are kilometrajul dat inapoi; oricum, e cosmetizata 'la maxim', deci te vei intalni cu un samsar. Mai ia pe cineva cu tine.

| hasiuc explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Probabil are unveva la 250 000 km, o sa fac un test cu ea sa vad cum se comporta motorul daca se aprinde ceva in bord. Caut ceva in banii astea, nu ma dau afara din casa banii de asta prefer un lupo D

| hasiuc explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Oricum ma face sa zambesc cand o vad D