| Ungurean_Andrei_1999 a întrebat:

Salutare tuturor! Am si eu o intrebare: imi spuneti va rog frumos cat m-ar costa toata instalatia de aer conditionat + montaj, la o Dacia Logan 1.4 mpi din 2008?

Răspuns Câştigător
| xerxes1 a răspuns:

Un compresor de doamne ajuta este 150E sh.
Un vaporizator sh tot 150E.
Un dorel trebuie sa demonteze tot bordul sa monteze pe acolo ce il duce capul,
Altul trebuie sa monteze un compresor niste filtre, sa puna alta curea, niste tevi, sa incarce sistemul cu freon, niste senzori si altul trebuie sa zica niste rugaciuni ca totul sa functionreze.

9 răspunsuri:
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Iti spun eu ca m-am interesat recent pentru Loganul meu care e din 2005, tot 1.4 MPI, varianta cu servodirectie (Preference): intre 2300 si 2600 lei, astea au fost doua oferte din 2 locuri dar ordinul de marime este clar. Piesele provin de pe masini dezmembrate. Daca a ta e tot prima generatie Logan cum banuiesc ca este cam astea sunt preturile.

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

680 ron. Tatal meu a facut asta la un logan acum ceva vreme

| xerxes1 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Du-te si te plimba.
Trebuie montat un compresor.o alta curea,un vaporizator,un filtru,niste supape, conducte, incarcat cu freon sistemul, actualizat ecu, si multe altele.
Fara 3000 de lei nu se uita nimeni la tine.Asa ca nu mai abera pe aici.

| andreia67 a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

680 lei poate doar manopera.

| andreia67 a răspuns (pentru xerxes1):

Chiar 3000 lei nu este dar de la 2000 in sus sigur. Eu am gasit 2 oferte, una la 2600 lei si cealalta la 2300. E o modificare foarte laborioasa intr-adevar.

| andreia67 a răspuns (pentru xerxes1):

Pai asta spuneam si eu ca e de ordinul a 500 euro toata lucrarea, avantajul la Logan e ca se poate transplanta absolut totul de pe masina donoare, inclusiv maruntisurile.

| xerxes1 a răspuns (pentru andreia67):

Dar face toti banii cand este canicula.

| suntserios a răspuns (pentru GeorgianaDiaconu):

Poate doar manopera e 680? altfel nu vad de unde ai scos cifra

| Ungurean_Andrei_1999 explică (pentru xerxes1):

Mersi fain!

| xerxes1 a răspuns (pentru andreia67):

Un compresor de doamne ajuta este 150E sh.
Un vaporizator sh tot 150E.
Un dorel trebuie sa demonteze tot bordul sa monteze pe acolo ce il duce capul,
Altul trebuie sa monteze un compresor niste filtre, sa puna alta curea, niste tevi, sa incarce sistemul cu freon, niste senzori si altul trebuie sa zica niste rugaciuni ca totul sa functionreze.