| Arrchery a întrebat:

Salutare tuturor de pe forum. Am venit și eu cu o întrebare legată de o mașină, ce spuneți pentru 18 ani este bun o Alfa Romeo GT? Aștept răspunsurile voastre dacă sa cumpăr sau nu la 18 ani în Alfa Romeo gt. Îmi puteți spune dacă sunt bune aceste modele de mașini dacă sunt fiabile sau dacă au ceva probleme dacă sunt stricăcioase. vă rog să mă ajutați cu un răspuns!

2 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Tatal meu voia sa cumpere Alfa Romeo GT acum cativa ani, dar s-a documentat si a ajuns la concluzia ca se strica repede, iar piesele sunt scumpe si greu de gasit. Ca incepator eu zic sa te orientezi spre o masina care arata in acelasi timp si decent, dar care este si fiabila, iar piesele si intretinerea este ieftina, nu are rost sa te complici. Stiu ca arata bine, interiorul este de piele, e sport masina dar mnah... eu la banii aia m-as uita spre o Skoda Octavia II, e tanc masina aia la fiabilitate, iar de piese nu mai zic, gasesti la greu la nevoie.

| piratuu a răspuns:

Ca prima masina recomand sa-ti iei benzinare. Te poti orienta catre Dacia Logan/Sandero, VW Golf (Mk5 sau 6) sau orice alta marca din grupul VAG (Skoda, Seat, Audi), Kia Cee'd (2008-2009, motorizare 1.4) sau Mazda 3 (motorizare 1.6, motoare foarte fiabile).

Alfa Romeo GT este cunoscuta pentru nefiabilitatea ei, dar si pentru costurile ridicate ale pieselor si intretinerii in general. Nu cred ca ai vrea sa stai cu ea numai prin service.