| Perca_Constantin-Petru_1994 a întrebat:

Salutare, vreau sa va intreb daca pot face fisa medicala pentru scoala de soferi in alt judet? Si dupa sa o duc la scoala de soferi in judetul unde apartin eu. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Legislatia rutiera actuala nu contine o asemenea prevedere, doar ca examinarea medicala se face in institutii medicale autorizate, asa ca ai putea face cum vrei tu.
Cel mai bine este sa te interesezi la scoala de conducere pe care vrei s-o urmezi, respectiv ce solicita aceasta privind examinarea medicala.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti sa o faci unde vrei atat timp cat e facuta la o institutie autorizata