| BuLaNNNeL a întrebat:

Salut, ce este otorinolaringologia? O am trecută pentru fișa medicală la scoala de șoferi.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Orl - te verifica daca auzi bine

| BuLaNNNeL explică (pentru suntserios):

Doar de verificarea auzului este vorba?

| suntserios a răspuns (pentru BuLaNNNeL):

Da, ma rog se mai uita si in nas, asa de decor

| BuLaNNNeL explică (pentru suntserios):

Am inteles, nu înțelegeam care e treaba cu nasul si gâtul, auzul e important, dar na. laughing). Multumesc frumos.

| Vântulalb a răspuns (pentru suntserios):

ORL e o singura specializare.
Auzul, intelegi si tu ca e necesar.
Nasul? Inchipuie-ti ca nu ai miros si nu simti ca iti arde ceva in masina, sau ca ai scapari de combustibil. Sa-ti spun ce se intampla?
Gatul, tot pentru infectii. Dar cum am spus, e un singur cabinet, deci vrei nu vrei, te vad peste tot.

| BuLaNNNeL explică (pentru Vântulalb):

Da, ai dreptate. Multumesc frumos pentru raspuns.

| suntserios a răspuns (pentru Vântulalb):

Nu te controleaza nimeni daca ai miros sau nu si nu au auzit pe nimeni sa nu ia vizita medicala ca nu are miros

| Vântulalb a răspuns (pentru suntserios):

Inseamna ca nu s-a facut serios. S-a dat spaga. Sau medicul a fost superficial, ca sa nu-l mai vada a doua oara.

| BuLaNNNeL explică (pentru suntserios):

Am facut-o, singura analiză reală a fost la ochi, in rest pe repede-inainte.

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nas, gât si urechi. Asta inseamnă.

| Vântulalb a răspuns:

ORL, adica nas, gît si urechi.
Ti se va face un control la acel cabinet, pentru cele trei enumerate.

| BuLaNNNeL explică (pentru Vântulalb):

Urechile (auzul), inteleg, dar nasul si gâtul ce treaba au cu scoala de șoferi?