| valhala90 a întrebat:

Salutari.Am cumparat acum cateva zile o alta bobina de inductie pentru scuterul meu(este un Atala Master LL) care din pacate da scanteie dar o da cam mica si nu porneste scuterul cu ea. Ce as putea face pentru a "adapta" bobina la scuter?

1 răspuns:
| cristi777 a răspuns:

Verifica scanteia cu o alta bujie, curata bujia intre electrozi cu un smirghel fin, distanta intre electrozi, trebuie sa fie de 0, 7 sau 0, 6, verifica distanta de la bobina de inductie...bafta