| Nestorescu_Tiberiu_1969 a întrebat:

Bujia nu curenteaza!
Va salut am un scuter cu o problema bujia are scanteie dar daca o ating nu ma curenteaza am incercat su alta bobina de inductie si alt cdi si tot la fel face precizez ca scuteru nu porneste deloc 2t

3 răspunsuri:
| viotedy a răspuns:

Pune putina benzina unde e bejia cu o seringa, strange bujia dar nu exagerat si vezi daca nu porneste. daca o ia nu-i vine benzina.depinde cat de mare e scanteia care o are.

| KaPy2 a răspuns:

Încearcă sa-i schimbi și bujia,nu numai bobina și cdi-ulwinking,vezi sa nu-ți fure curent pe undeva, vezi dacă îți da benzina în carburator, verifica-i pompa de benzina, furtunelewinking, funda?

| AlexBpm a răspuns:

Cumpara alta bujie