| B_Elvis_Alexandru_1990 a întrebat:

Salutări, am si eu o întrebare, vă rog raspundeti doar daca știți. Am un golf 4 si as vrea sa ii schimb difuzoarele pe fata. Ce dimensiuni au? Si imi trebuie si distantiere?

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Parca 16,5cm au, si iti trebuie distantiere, pentru ca alea de fabrica vin cu distantier inclus.
Cele aftermarket au nevoie de inel MDF.

| Digikey a răspuns:

Daca le pui originale nu ai nevoie de distantiere.
Stiu ca au 16.5 cm, iar cele din comert au magnetul mai lung si de aceea ai nevoie de distantiere.
Ideea este ca este dificil sa gasesti un difuzor ieftin care se aude mai bine decat cel original.

| SoulReaver a răspuns (pentru Digikey):

16,5 ai grija sa probezi cu geamul jos sa nu ai surpriza la vara ca iti atinge geamul in magnet.