| LION00 a întrebat:

Salutari! Am si eu o problema, azi mi sa apins martorul rosu la ulei si mi s-a oprit motorul iar nivelul pe joja la ulei era aproape de normal. Am mai pus putin ulei am pornit am mai mers 100 de km dupa care iar mi s-a aprins si din nou mi s-a oprit motorul. Am mai stat putin si am verificat uleiul era de nivel normal si am pornit mergand cam 80 de km si am ajuns acasa iar pe drum nu mi sa mai oprit. Stau si ma gandesc ce poate fii atunci cand voi merge iar cu masina...si am doar 8000 de km cu uleiul.

Sa fie din ulei oare? Am pus Castrol Magnatec Diesel 10W-40.

Ma puteti ajuta cu niste sfaturi?

Răspuns Câştigător
| perladunarii a răspuns:

Salut, mergi la un service, nu cred ca stie cineva sa iti zica fara sa ii faca cateva teste! Garantat nu e de la ulei!

3 răspunsuri:
| LION00 explică (pentru perladunarii):

Da,asa am facut si, ai dreptate nu e de la ulei...

| perladunarii a răspuns:

Ma bucur ca ai rezolvat, daca vrei sa selectezi raspunsul ca fiind unul castigator, as aprecia acest lucru! O seara buna!

| LION00 explică (pentru perladunarii):

Oricum nu am rezolvat inca problema dar o sa o rezolv cat de curand.