| Username55 a întrebat:

Salutari TPU!

Vreau sa cumpar un modulator FM. Ce recomandari aveti in acest sens?

OFER FUNDA!

6 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Http://bit.ly/2rPfwTM Am testat multe variante, de la cel la 12 ron, la cel de 50 ron "premium" pana la cele 100 ron. Majoritatea sunt low entry, iti dau un noise pe radio, iar cand schimbi frecventa, misti sau apropii ceva de ele revin la calitatea normala. Poate ai noroc si cum le prinzi; daca n-ai probleme cu priza de 12v, e si mai bine. Sfatul meu, nu investi super multi bani, testeaza de la modele ieftine in sus.

| Frank51 a răspuns:

Nu le recomand. Am luat eu unul destul de scump si se aude foarte urat, si are zgomote de fond. Cel mai bine este cu un CD player unde poti conecta ori stick usb ori CD si ambele intrari au calitate cu mult superioara.

| Goete a răspuns:

Cumpara unul ieftin si bun! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A mai intrebat cineva asta, acum o zi happy poti da search inainte sa intrebi happy

| vladorcolac a răspuns:

Sincer, modulatoarele FM sunt toate la fel, aceleasi circuite, stiu asta ca am deschis vreo 5 pana acum, cei drept inca folosesc unul care a fost cel mai ieftin cumparat dintr-un magazin cu produse chinezesti, a fost vreo 14 lei. Il folosesc doar pentru portul USB, deoarece mi-am descarcat toate melodiile preferate pe un stick, si ascult de acolo cand vreau. Nu e neaparat sa investesti intr-un casetofon nou. Sau, daca ai port auxiliar deja la casetofonul din masina, poti lua o cablu dublu de jack si sa pui muzica de pe telefon. Cauta un modulator FM cel mai ieftin cu port usb.