| brokergeorge a întrebat:

Se Considera Oprire imobilizarea unui vehicol - Pentru urcarea si comboroarea pasagerilor - in statie de Micro buze, Taki maxi, Tacxic, REATC.

2 răspunsuri:
| Mihai118 a răspuns:

NU se considera oprire, imobilizarea vehiculului pentru urcarea sau coborarea pasagerilor!

| niculetu a răspuns:

Nu stiu daca am inteles intrebarea bine dar, din cate stiu eu, e interzis sa opresti/stationezi in statiile de autobuz, taxi etc. oprire inseamna imobilizarea unui vehicol pentru mai putin de 2 minute si cu conditia sa nu te indepartezi de el, in caz contrar se considera stationare.