| Bogdan_Alecu_1979 a întrebat:

Se poate inmatricula un TRICICLU CU MOTOR fara acte, doar cu contract de vanzare cumpărare?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca n-ai actele, doar un contract autentificat de vanzare-cumparare, atunci probabil ti se va cere sa faci omologarea vehicolului inainte de inscriere in circulatie.
Procedura exacta poti intreba la serviciul de circulatie al politiei sau la RAR. Ar fi bine sa mergi intai cu cateva poze bune a vehicolului pentru a putea identifica fabricantul, modelul si detalii tehnice vizibile.