| JusTPauL a întrebat:

Se poate pune senzori de parcare pe spate la un seria 3 e46 an 2000 daca nu a avut din fabrica asa ceva? Daca se poate la ce pret se gaseste de cumparat?

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se "poate" pune senzori pe orice masina, chiar si pe scuter, nu trebuie decat o alimentare stabila de 12v.
Senzori gasesti de tot neamul, de la sisteme suplimentare cu becuri si kitsch-uri lipite pe bord, pana la sisteme discrete, care afiseaza distanta in bordul masinii, fie pe un ecran deja existent, fie pe unul suplimentar.
Mergi la un service calumea, care se ocupa de electricitate auto, sigur iti vor gasi ei senzori prin comanda, iti asigura montajul, si primesti garantie.
Daca ii cumperi tu de pe diferite site-uri, le montezi la un multifunctional de coltul blocului, cine stie ce porcarie iese.
Parerea mea e ca aceste sisteme sunt pentru femei. Mi se pare de-a dreptul rusinos, sa fii posesor de BMW, barbat, si sa ai nevoie de dirijare pentru a parca, mai ales la o masina RWD, care sunt mult mai manevrabile la parcari, si fata de masinile de clasa mica.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt inutile.
Cum a zis si vrum sunt accesorii pentru blonde.