| Jkhnnb a întrebat:

Se poate pune servo la un fiat punto? Daca da, la ce pret ar fi?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu stiu ce Fiat Punto ai tu dar stiu ca au deja din fabrica. Daca te referi la servodirectie.

| Jkhnnb explică (pentru darrio2007):

E din 95.1.2 nu are daca zic n-are sens raspunsul tau doar imi cunosc masina

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Se poate pune, daca folosesti toate componentele necesare luate de pe o masina identica dar cu servodirectie, si schimbi consumabilele, eventual reconditionezi caseta si pompa, ca sa fii sigur ca va functiona totul perfect.
Trebuie refacuta si geometria directiei dupa aceasta interventie, inlocuite capetele de bara, bieletele daca sunt imbatranite... O sa fie scump.
Piesele la mana a 2-a te vor costa undeva spre 500 de lei sau peste, si se mai adauga reconditionarea lor, manopera, revizie directie, geometrie...
Sari bine de 1000 de lei.