| deklan a întrebat:

Se pot pune boxe de 70-100W in masina direct pe un player Pioneer fara amplificator? Am inteles ca se aud mai prost decat cele originale daca faci asa.

Răspuns Câştigător
| ombladon a răspuns:

Nu se aud mai prost daca sunt de calitate, atat timp cat respecti impedanta (4 ohmi) totul o sa fie bine.

1 răspuns:
| deklan explică:

Pai am gasit Pioneer de 60W rms. HU are doar 25w rms, deci nu are cum sa scoata 60W. Mai bine cu un mic efort sa trec boxele prin amp de genul http://caraudioshop.ro/Amplificatoare-auto-Pioneer-PRS-D420.