| djseby98 a întrebat:

am un amplificator de 160w cu 4 iesiri. pot pune la el dowa boxe de 100w(2x100w) duce sau se va arde?

Răspuns Câştigător
| Broadband a răspuns:

Nu se arde nimic, sa fie aceeasi impedanta la statie-boxe, le duce fara probleme.

| Broadband a răspuns (pentru Broadband):

Eu am 2 boxe de 200w bucata si dau in ele cu un amplificator Sony de 40w pe canal si merg perfect, cu volumul pe la 60% incep sa distorsioneze boxele, deci mi-ar trebui boxe si mai mari. sa nu crezi ca te mint deci pune-le ca iti merg fara probleme doar impendanta sa fie aceeasi ti-am zis happy

1 răspuns: