| Mkeynes a întrebat:

Simptomele electromotorului care sunt? Ca nu stiu sigur daca asta e problema la masina mea
Ww passat 2005
Nu mai porneste
Bag cheia si nu face nimic.
Bateria nu cred ca este pentru ca se aprind farurile, casetofonul, claxonul, geamurile.

3 răspunsuri:
| crysty1222 a răspuns:

Pai cam asta e primul simptom daca electromotorul nu functioneaza. Electromotorul invarte motorul pana porneste, dar daca acesta nu mai functioneaza sau nu mai primeste curent atunci nu mai invarte nimic, deci e posibil sa nu-ti porneasca din cauza lui. Cel mai bine ar fi sa mergi cu ea la un mecanic sau electrician auto pentru a afla daca nu cumva problema e din alta parte.

| Ion-Nicusor_Vlad_N._2000 a răspuns:

Simpomele electromotorului sunt:
Atunci cand dai la automat se aude un sunet de ex: "poc" dar incet.
Incearca sa pornesti masina inpinsa, tine-o pornita cateva minute in caz ca nu reporneste cand ii dai este electromotorul.

| Mkeynes explică (pentru Ion-Nicusor_Vlad_N._2000):

Am pornito impinsa si
Am lasat-o asa cam 20 minute
Si dupa cand am pornit-o i ar
Nu a mai pornit