| JhoNutz a întrebat:

Stie careva cum fac drifturi cu o masina cu tractiune fata?(Derapaje nu intoarceri cu frana de mana)

Răspuns Câştigător
| AdYtZu_5667 a răspuns:

Ionutz aici se pune si alta problema. puterea masinii daca ai o masina de 150 de cai e floare la ureche daca ai o dacie e mai greu dar se poate.se face in felul urmator daca nu e o masina puternica in timpul mersulu(mergand incet) accelerezi brusc si virezi brusc ciupind frana de mana si obti un drift... daca e o masina mai puternica e indeajuns sa accerelezi si sa virezi brus. sper ca team sajutat... funda?

3 răspunsuri:
| bogdanel7 a răspuns:

Se poate si cu tractiune fata. La derapaje te referi. Cum zicea si colegu, nu poti cu o masina de 70-90 cai, daca ai ceva la 130-150 cai poti cu usurinta. Intra in curbe cu viteza si ia virajul, ai sa vezi ca patinezi, dar nu intra cu prea multa viteza ca o scapi. Sau la viteza mica 20-30km/h trage intr-o parte, apoi calca acceleratia si trage in partea cealalta, merge nemaipomenit daca ai masina turbo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu o masina cu tractiune fata o sa fie destul de greu.
poti sa faci drifting in felul urmator: mergi cu o viteza relativ mica.accelerezi brusc iei viraj si te asiguri ca nu intri in ceva.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

MAi bine stai linistit ca iti belesti planetarele. Vreu sa faci drifturi, asteapta iarna ca merge mai usor. Nu trage ca ciobanul frana de mana, o tragi olasi, vezi si tu cum reactioneaza masina.