| Whitesnake99 a întrebat:

Stie cineva cum se indeparteaza cel mai bine gainatul de pasare de pe masina? Am inteles ca e acid si distruge caroseria. Merge spalat cu presiune sau mai bine cu o laveta microfibra si niste alcool izopropiloc sau ce alte solutii mai sunt?

3 răspunsuri:
| baru a răspuns:

Apa, daca ramane urma, pasta de lustruit.

| BassHunter13 a răspuns:

Eu tot cu spălat prin presiune îndepărtez, si nu am nici o urma pe masina

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Alcoolul izopropilic curge la toate robinetele din supermarket; dar se gaseste, mult mai greu, Bicarbonatul de sodiu alimentar pe care il poti dizolva in apa greu de gasit la robinetul din bucatarie. SUCCES