| winterdemonsprofile a întrebat:

Stie cineva de legendele JDM?
Cum ar fi Toyota Supra MKiV, MKIII etc.
vad ca nu este foarte populara chestia asta si asta chiar ma intristeaza sad
Chiar si dupa FnF a ajuns in Romania masinile Japoneze cum ar fi nissan skyline, silvia si multe masini antice din anii 90 chiar nu sunt atat de populare in Romania. Care sunt masinile voastre JDM preferate? jdm4ife

Răspuns Câştigător
| Basileu a răspuns:

Traiasca Supra bit-turbo!

4 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Opelul meu are motor japonez.
Se pune ca JDM? smug
Daca da, e JDM-ul meu preferat!

| winterdemonsprofile explică (pentru NoTurbinaNoGood):

JDM nu inseamna ceva japonez sau facut de o firma japoneza, jdm inseamna lucruri fabricate/facute exclusiv in japonia. Masinile cu volanul pe dreapta. Daca vezi un skyline sau *orice masina fabricata de o firma japoneza* este considerata JDM, daca are volanul pe dreapta, daca este fabricata in alta tara si are volanul pe stanga este considerata USDM, nu zic ca este ceva rau despre USDM, Masinile USDM sunt aproape EXACT LAFEL ca cele JDM, deci practic JDM si USDM sunt la fel de grozave, si Motorul tau "japonez" este JDM doar daca a fost fabricat in Japonia happy

| wildthing a răspuns:

Favorita mea e R34 Skyline GT-R...si nu vorbesc neaparat de performante, pentru ca nu am condus niciodata una ca sa stiu cum merge, dar intotdeauna mi-a placut design-ul ei.

| NeeSan a răspuns:

Stie lumea de japoneze