| jocker007 a întrebat:

Stie cineva o scoala de soferi in Iasi unde as pute obtine carnetul in vreo 2-3 luni evident cu un cost mai ridicat?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu la scoala de conducere obtii permisul de conducere, ci in urma sustinerii probelor teoretica si practica cu examinatorii din politia rutiera.
La scoala doar te invata teorie legislatia rutiera) si conducere, restul depinde doar de tine. Si scoala o poti termina in cca 2 luni.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu inteleg intrebarea ta. la majoritatea scolilor, dureaza 1, 5-2 luni cursurile.

| anamariarot a răspuns:

Asta nu prea depinde de scoala de soferi. Instructorul iti poate pune orele de condus incat sa termini in 2-3 saptamani. Problema e cu programarea la proba practica, pentru ca aici trebuie sa astepti mult si nu depinde de nimeni din cadrul scolii...