| DangerF a întrebat:

Sunt bune Subaru Impreza 2007 si Mitsubishi Lancer 2007 ca fiabilitate? Am vazut mai multe cu motoare pana in 2.0. Este scumpa intretinerea? Sunt scumpe piesele daca se strica?

Răspuns Câştigător
| Bariel a răspuns:

Lancer e bun la fiabilitate daca vorbim de benzina, si chiar si diesel(cele care sunt imprumutate de la vw), la impreza vorbim despre motor boxer care poate fi un "money pit" dar si trainic daca este si a fost intretinut corespunzator, masina aia e o adevarata jucarie iarna. Ce ma deranjeaza pe mine la ea e cutia de viteze, este foarte greoaie.

2 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Subaru au motoare boxer, mai cacacioase decat motoarele in linie sau in V.
Mergi pe Mitsu sau Toyota.

| SharpEagle a răspuns:

M-as orienta pe Honda sau Toyota dpdv fiabilitate. Si mai ieftin de intretinut.