| gtr2rr3 a întrebat:

Cum sunt piesele la Mitubishi Lancer (nou), sunt scumpe, are intretinerea grea, piese proaste, etc? Sau este o masina buna pe care sa te bazezi? Multumesc!

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Este o masina extrem de scumpa la intretinere, piese foarte scumpe (alea originale), revizii scumpe si ele. Pe de alta parte este o masina fiabila insa deloc confortabila.

Iti spun din experienta pentru ca detin una. Reviziile ajung si la 1000 ron si implica doar un schimb de ulei si filtre noi. Un set de placute de frana ajung pe la 500 ron iar consumul la motorul pe benzina e undeva la 12-14 in oras.