| BMA a întrebat:

Sunt legale ghost neon wheels?

Răspuns Câştigător
| Dragosalx a răspuns:

NU, orice dispozitiv neomologat este interzis pentru circulatia pe drmurile publice, pentru ca:inginerii s-a gandit la vizibilitate pe diferite conditii atmosferice, sa nu distraga atentia celorlanti participanti la trafic etc!

2 răspunsuri:
| Dragosalx a răspuns:

Interzis nu inseamna si imposibil bine inteles! Acum orice circuit electric format din sursa de energie conductori si un consumator(bec de ex) trebuie sa aiba si un intrerupator, din ce imi amintesc eu din clasa 6 de la ora de fizica! Asta nu inseamna ca daca te opreste poti sa fii sigur ca te iarta, daca il stingi, in mod normal ti se opreste certificatul de inmatriculare al masinii si pana nu se face dovada demontarii, nu se restituie certificatul!(bonus Amenda)

| Simpatic a răspuns:

Nu sunt legale neoanele, dar daca ai buton de pornit oprit il apesi cand e garda si poate te iarta...