| OptimusPrime21 a întrebat:

Sunt posesor de permis categoria B, pot conduce un scuter cu capacitate de 49 cmc fara s adau testul de legislatie?

Răspuns Câştigător
| push2gl a răspuns:

Deja ai curs de legislatie facut nu mai trebuie. In schimb raspunzi cu permisul in caz de ceva

3 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Ca sa conduci un moped sau un scuter care nu depaseste 50 cmc, iti trebuie curs de legislatie rutiera in cadru unei unitati autorizate conform art. 160 aliniatil 2 din regulamentul de circulatie, chiar daca ai permis de conducere pentru categoria ''B''.

| valy1233 a răspuns:

@MS, daca el are permis de conducere, automat a dat legislatia laughing
este primul examen scriswinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate conduce cu orice categorie de permis!