| Marci_Marian_2001 a întrebat:

Salut, daca am permis categoria Am pot conduce un scuter de 125 inregistrat la primarie de 50 cc?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

O asemenea motocicleta o poti inregistra la primarie doar prin fals si uz de fals, astfel ca deja comiti 2 infractiuni si il bagi la apa si pe functionarul care o face.
Apoi te prinde un politist corect si ai pus-o de inca o infractiune, respectiv conducerea pe drumurile publice fara permis de categorie corespunzatoare.
Asa fiind te sfatuiesc sa nu faci o asemenea prostie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Poti, dar daca te prinde ai doua dosare penale, oentru conducere fara permis adecvat categoriei si pentru fals in acte

| DaniTDCI a răspuns:

Problema e ca tu nu poti inscrie ceva de 125 cc ca si cum ar fi de 50. intelegi?

| gheorghe699 a răspuns:

Da.