| anonim_4396 a întrebat:

Sunteti de acord cu introducerea cursurilor si testelor obligatorii pentru cei care conduc scutere/mopede? (Mai ales pentru cei sub 18 ani)

8 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Sunt de acord cu acest lucru, nu poti sa circuli pe drumurile publice fara sa cunosti regulile de circulatie. Fara aceste cunostinte esti un pericol in trafic oricand poti sa accidentezi pe altii sau sa fii accidentat.

| covexrobu a răspuns:

Eu nu sunt de acord sa se elibereze atestate pentru a conduce scutere celor care au 16 ani. Pentru ca la 16 ani inca esti copil si ai doar grandomanie in cap. Si majoritatea celor cu scuterele provoaca accidente merg haotic prin oras etc etc. Cel mai bine ar fi ca si pentru scutere sa fie nevoie de permis categoria A si 18 ani impliniti. Poate ca suna prea drastic ce am scris dar numarul victimelor ar scadea cu mult si ar fi mai civilizati in trafic cei cu scuterele.

| florinel_8849 a răspuns:

Daaa

| rrrrrrrrrrrrrrrrrr a răspuns:

Da! total de acord! eu as zice ca cei sub 18 ani sa nu aiba acces la utilizarea lor pe post de conducator.la noi au fost foarte multe accidente cu astfel de vehicule, iar victime doar minori.

| teodorus a răspuns:

Da! Prea multi cretini care fac 16 ani isi cumpara scuter, "ca asa e la moda" si sar de mal cu el.

| damav a răspuns:

Avand in vedere cate accidente sunt si cati tineri mor eu zic ca sunt binevenite, vor sau nu, va trebui sa invete si sa conduca doar daca sunt pe deplin pregatiti, macar teoretic.Si crede-ma ca merita niste timp "pierdut" la cursuri in schimbul unor vieti

| Candyman a răspuns:

Da, ar fi mai putine accidente

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

In mod normal, oricine conduce " ceva " pe un drum public trebuie sa detina un permis. In mod normal " orice" este condus pe un drum public trebuie sa detina o asigurare. In mod normal! ca in realitate...