| alexandru432143 a întrebat:

TPU asa zisul chip tuning i dauneaza motorului? adica la un 320d e90 177cp daca i pun chip tuning ii distrug motorul? Adica il chinuie?

Răspuns Câştigător
| OldSoul a răspuns:

De chinuit nu neaparat il chinuie.
Chipurile astea nu fac mare lucru, doar modifica unele valori ale motorului astfel incat sa pacaleasca ecu-ul si sa trimita o cantitate mai mare de combustibil.
Eu as spune ca mai bine e sa nu te complici cu astfel de prostioare, sau daca vrei mai multi cai faci o remapare la un profesesionist, chiar daca va costa mult mai mult fata de un simplu chip, dar cel putin vei vedea diferenta si cat timp e facuta bine nu vei avea probleme la motor.