| Alexandrion_6425 a întrebat:

Tractiune fata vs. tractiune spate vs. tractiune integrala
Ce ziceti, care se potriveste mai bine carui stil de condus si de ce? Pe care ati prefera-o? Fiecare are dezavantaje si avantaje, vreau sa vad niste pareri(pertinente).

7 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

A mai fost intrebarea, raspund la fel. Topul meu arata astfel:
1. tractiune integrala - nu te lasa la greu, poti intra fara griji pe orice drum, iarna este deosebit.
2. tractiune spate - are dezavantaje iarna, insa cum in zona mea e zapada cateva zile pe an, avantajul de a uita de planetare este primordial, cu atat mai mult cu cat imi plac masinile mari si implicit grele.
Pe trei ramane tractiunea fata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractiune integrala e buna tot timpu pe ploaie pe zapada vara. Tractiunea spate e buna in caz ca ai o masina mai puternica si vrei sa-ti iasa coada. Tractiunea fata nu e buna la nimic pentru ca rotile din fata trebuie sa faca si curbe si sa stapaneasca si puterea. Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractiune integrala e buna tot timpu pe ploaie pe zapada vara. Tractiunea spate e buna in caz ca ai o masina mai puternica si vrei sa-ti iasa coada. Tractiunea fata nu e buna la nimic pentru ca rotile din fata trebuie sa faca si curbe si sa stapaneasca si puterea. Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tractiune integrala e buna tot timpu pe ploaie pe zapada vara. Tractiunea spate e buna in caz ca ai o masina mai puternica si vrei sa-ti iasa coada. Tractiunea fata nu e buna la nimic pentru ca rotile din fata trebuie sa faca si curbe si sa stapaneasca si puterea. Noroc!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Rwd, habar nu am de ce zic asta, stiu doar ca e mai comod

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La ce intrebari de gâgă ai pus, nu ma mir ca nu ai primit nici un raspuns... unde se duc norii?

| corleone91c a răspuns:

Tractiune fata aleg... spatele iarna e ff greu sa conduci...contolezi greu masina si pierz controlu fff repede