| Iulian_Antonio_2000 a întrebat:

Trebuie sa faci ore de condus prin oraş cu scuterul/mopedul pentru a obtine atestatul de condus scutere/mopede?+

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Pentru moped (motociclete de pana la 50 cmc) proba practica se sustine doar in poligon, asa ca nu cred ca se face conducere prin oras. Si nu este vorba de atestat ci de permis de conducere categoria AM.

| Andrei883 a răspuns:

Ia mai bine A1, îți permite să conduci motociclete de pana la 125cc și 15 cai. Și la AM dai sala, dai poligon, doar că nu ieși pe traseu. Pentru un lucru atât de simplu, mai bine faci un mic efort și ori A1