| FallingLeaves a întrebat:

Un motor de 1, 2 nu are capacitate prea mica pentru modelul Volkswagen Jetta?
Multumesc! (Funda)

Răspuns Câştigător
| ionutz03 a răspuns:

Motorul este cam micut pentru jetta. Chiar daca are cai peste 100, parerea mea este ca se suprasolicita si se uzeaza mai repede deaorece se tureaza mai mult. Un motor mai mare, dar cu aceeasi putere functioneaza mai relaxat, deci uzura este mai mica.

Mult succes.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Ba da e prea mic, 1.2 tsi are vw polo.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Prea mic, si mult prea prost...
Daca vorbim de TSI.
Vezi ca sunt o groaza de articole pe internet despre 'fiabilitatea' acestor motoare, estimata la 10. 000km.

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Depinde de puterea motorului. E un 1.2 TFSI sau TSI (nu mai stiu exact) de 120 cp pe Octavia.