| Costin1996 a întrebat:

Un scuter/motocicleta cu motor de 50cm3 prinde maxim 60km/h nu? Sau mai mult?

8 răspunsuri:
| a1doru a răspuns:

Honda mb5, alea de prin anii '85 urcau si la 110km/h.

| Stefanu a răspuns:

Difera de motocicleta, dar o motocicleta buna poate prinde si 100 km/h, numai ca sunt limitate din fabrica la 45 km/h. Daca-i scoti limitatorul e a ta lumea...

| Intruder19 a răspuns:

Un scuter cu capacitate maxima de 50 cm3 este limitat la 45 Km/h dar poate ajunge si la 80 km/h daca ii scoti limitatorul.

| FORMULADTI a răspuns:

Eu am honda x8rs valentino rossi edition (polini tuning ) si merge 110 km/h

| Costin1996 explică:

Este vorba despre o Aprilia RS 50.Cred ca prinde 80 km/h si cu limitator nu?

| Robertutzuu a răspuns:

Aprilia rs 50 prinde in jur de 100.
aceasta viteza pooate ajunge max si la 130, depinde si de model (anul de fabricare) dar in jur cam orice aprilia rs 50 ia cel putin 90 km/h.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prinde si 100 km/h motocicleta!

| JustMeAlex a răspuns:

Poate sa prinda si 90-95. eu atat am prins cu un kymco in 2 timpi cu cilindru de 50cm3 dabea alezat piston nou si segmenti noi.