| emoboy a întrebat:

Daca ma prinde radarul cu 60km/h in localitate pe un scuter care in acte originale spune ca este limitat la 45km/h, ce imi face politia? Ma poate acuza ca am acte false?

4 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Poate sa iti faca dosar pentru ca ai scos limitarea la scuter deoarece din punct de vedere legal nu ai voie, dar asta este in teoric fiindca in practica mai nimeni nu ia in considerare acest lucru!

| Angel0 a răspuns:

Nici nu te baga in seama.

| push2gl a răspuns:

Daca nu te-a oprit asteapta ca sa-ti trimita amenda acasa asta daca ti-a vazut nr sau daca il ai inmatriculat

| TomJerry a răspuns:

Iti da amenda pentru nerespectarea limitei de viteza.Nu are legatura cu actele...