| anonimbuc21 a întrebat:

Unde pot gasi mufa ce intra in swichul marsarier ford fiesta? Nu o gasesc nicaieri

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Pe mufa trebuie sa fie stantat CODUL lui, noteaza-l si cauta dupa acel cod!
Daca nu gasesti codul, intreaba la service Ford, dupa modelul masinii.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

În dezmembrări.
O iei cu 10cm din fire sau mai mult, faci o conexiune cositorită și izolată corespunzător, și aia e.

| relian a răspuns:

La alta masina, nu cred ca are asa ceva nici reprezentantele, cauta si tu pe internet, pe ebay, amazon sau la dezmembrari.

| Sistemulxxl a răspuns:

Ptr Ford cred ca o gasesti la Uzina Ford Craiova sau la oricare service Ford.