| aragon2l a întrebat:

Ford Fiesta este pe curea sau pe lant?

Răspuns Câştigător
| FurtunaDiesel a răspuns:

Depinde de anul de fabricatie. Cele noi sunt pe curea dar uite si aici http://www.TPU.ro/......-mai-mica/ spune cineva ca este pe lant. Pana in 97 s-au facut pe curea, apoi pe lant, si din 2001 s-a reventi la curea dar au fost facute modele de Ford pentru Japonia care au fost numai pe curea si intre `97 si 2001 nu s-a facut trecere pe lant nici o-data!

3 răspunsuri:
| FurtunaDiesel a răspuns:

Eu nu am auzit de Quasqay poate te referi la Nissan Qashqai si... daca ai ajuns sa compari Focusul cu Qashqai-ul inseamna ca am mai gasit un membru TPU dupa care putem trage apa!

neluL
| neluL a răspuns:

Distributia la Ford Fiesta este pe curea!
Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca lant e prost atunci zic lant. ford au motoare proaste. am un prieten care a avut focus si era prost si dupa aia si-a luat nissan Qasqay. aia da masina