| lifeistough a întrebat:

V-ati sunat instructorul auto dupa ce ati luat permisul sa-i multumiti?

11 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Eu nu l-am sunat, era acolo cand am dat examenul si i-am multumit direct. De altfel am stat cu totii la un suc dupa examen, impreuna cu alti doi instructori si cu elevii lor, cunoscandu-ne toti inca din timpul scolii de soferi.
Ma surprinde insa lejeritatea raspunsurilor de genul "pentru ce sa ii multumesc? Si-a facut doar datoria". Este o chestie de educatie si de bun simt pana la urma, nu are importanta ca ai platit, ca el si-a facut treaba, ca si-a mancat sau nu nervii cu tine. Exact ca si cand cumperi o paine sau o pereche de ciorapi, a multumi este o dovada de bun simt si de buna crestere atat din partea clientului, cat si a vanzatorului.

| covexrobu a răspuns:

Pai instructorul meu pentru categoria B mi-a fost un prieten bun si nu prea aveam de ce sa ii multumesc pentru ca ne intalneam zilnic sau cel putin saptamanal. Pentru C si C+E alt amic mi-a fost instructor si de ce sa ii multumesc dupa ce i-am dat o gramada de bani. Iar daca ma intalnesc cu instructorul pentru categoria A cand ma intalnesc cu el prin oras mereu ne salutam si mai schimbam 2-3 vorbe si atat.

| cornel a răspuns:

Asa e frumos sa ii multumestihappy

| Brotacelu a răspuns:

Da, fiindca sunt prieten cu el de cand m-am nascut si acu sunt prieten...mai ales cu fiica lui smug big grin

| adryanb27 a răspuns:

SlowMotion nu vad d ce sa ii multumesti, poate doar daca esti prost d pici, si si/o mancat nervii cu tine 1 an sau 2 [pentru banii lu taicatau], cat timp tu ai dat de vre 15 ori examenul, si i/ai si bulit masina cu manevrele tale socante! asa da, ar trebui sa ii multumesti! dar in cazul meu: dupa 1 ora jumate facute p camion [conducere] si apoi am intrat in examen si luandu/l din prima, d c sa ii multumesc, mai bine i/as cere banii inapoi pentru motorina si timpul care nu l/a folosit cu mine! pace all

| sandix3130 a răspuns:

Da, i-am multumit si ii multumesc de fiecare data cand am ocazia, pentru ca este un om extraordinar, si nu de putine ori m-a ajutat atunci cand am avut nevoie.

| RealLife a răspuns:

Nu are rost

| Slowmotioon a răspuns:

PAI nu chiar mie imi zicea.,, Ei intr-o zi poate ne intalnim si ai sa imi multumesti ca am scos din tine Sofer''laughing. Pai nu strica daca i-ai multumiwinking

| Sofer a răspuns:

Da, i-am multumit pentru ca m-a invatat sa conduc si pentru ca am obtinut permisul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ptr ce sa-i multumesc? L-am platit iar el si-a facut treaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu eram cu instructorul in dreapta examinatorul in spate in dreapta si un elev in spatele meu (stanga) apoi cand am ajuns la scoala de soferi i-am zis ca il invit la o cafea si na vrut ca bause inainte sa ma examinez (mi l-am scos in spania) permisul B