| GenesMarian a întrebat:

Va salut
Am si eu o masina cu start stop ( este oprit, nu functioneaza)
Pot pune o baterie normala fara AGM?
multumesc

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Trebuie sa pui o baterie sa porneasca acea masina, sa aiba caracteristicile celei din fabrica, nu neaparat tehnologii mai stiu eu de care.
Dar o baterie cu cit e mai scumpa, cu atit e mai buna, te tine mai multi ani.
Poti pune baterie de care doresti tu, asta AGM tot nornala este laughing pentru ca toate bateriile is normale, anormale nu am vazut pana acum laughing
Ce arati tu is tehnologii, vrajeli, bla bla, dar astea AGM is mai bune decat alea ce spui tu normale.

| GeorgeCazan a răspuns:

Dacă start/stop e scos, poți pune orice baterie vrei, cu condiția sa aibă amperajul pe care îl. avea și vechea baterie.