| anonim_4396 a întrebat:

Vin in tara definitiv cu masina mea, inmatriculata aici, in Italia! doar ca revizia imi va trebui refacuta in august, si as vrea sa stiu daca pe o masina straina se poate face revizia in tara fara a mai veni aici? Avand inca rezidenta valabila pana in 2015 aici in Italia, imi mentin icna numerele de masina cele italienesti, dar daca stie cineva sa imi spuna daca pot fi "reperat" facand asta si ce anume risc daca isi dau seama ca - eu m-am intors acasa totusi...

2 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Revizia o poti face si aici, dar nu stiu daca o poti tine pina in 2015 neinmatriculata. ai voie sa stai cu ea in tara maxim 90 de zile de la data contractului de vanzare-cumparare a masinii dar masina o sa fie la un moment dat observata ca e in aceeasi zona demult, poate nu dupa 91 de zile, dar dupa un an, un an si ceva, sigur te-ar lua la intrebari. plus ca se mai fac si razii pe sosele, sau n-ai vazut un semafor sau n-ai dat o prioritate cum trebuie si te-a oprit un politist si te ia si cu inmatricularea. daca te prind iti dau amenda si iti iau placutele http://www.antena3.ro/......64373.html

| carrera a răspuns:

Revizia o poti face in tara iar cat despre 90 de zile... poti sta cu ia aici pana 2999 nu exista nici o lege care sa te impiedice, daca e si pe numele tau...e si mai bine