| benga94 a întrebat:

Vreau o parere de la voi! Sa spunem ca am un buget de 2 mii de euro sa-mi iau o masina din tara inmatriculata gata sau sa-mi iau ceva din Italia cas mai ieftine dar ma costa adusu asigurarea pana o aduc si alte chestii si inmatriculatul, nu stiu cum sa fac sa nu ies gaura si sa fie si o masina cit de cit cu un consum minim ceva un 4-5 % benzina sau diesel, astept sfaturi!

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| AxelBv a răspuns:

Iti poti lua cu 2500 euro un megane din 2003, 1.5 dci
http://www.autovit.ro/renault-megane-C24768828.html

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai o masina de 2000E adusa din afara te costa inmatriculatul inca 1000E

| clausss16 a răspuns:

Mai bine cauta prin tara o masina cu mai putin kilometrii ca is mai ieftine aici. Daca o aduci din alta tara te costa si inmatriculatul si nu se merita.

| petiq a răspuns:

Cauta (de preferat pe autovit, e cam cel mai bun site)Opel corsa dupa 2000, Fiat Punto tot dupa 2000, Peugeot 206, Chevrolet Spark. Daca nu vrei sa te duci sa o iei din alta tara cam astia ar fi o alternativa buna, zic eu deoarece au consum mic.Doar ca nu pe toate s-ar putea sa le gasesti inmatriculate, dar daca iei una buna la 1700-1800 pana la 2000 rezolvi si taxele.Dar totusi daca ai pe cineva, cu, care sa te duci sa o iei direct de la proprietar ai fi mai castigat.

| darabont a răspuns:

Eu spun ca e mai ieftin sa o iei din Romania
caci ar costa mai mult sa o iei din Italia