| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Vreau sa achizitionez un crossover nou! Sa fie pe diesel la pret bun. Ce model crossover imi recomandati? Multumesc.

4 răspunsuri:
| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Vw Tiguan sau Ford Kuga. Amandoi constructorii au scos modele noi.

| Violleta2022 a răspuns:

La un dealer de masini ai incercat?
Asta in situatia la care te referi la un crossover ca autoturism, nu la echipamentul de gym, sau aparatura electronica.

| Ilie_Razvan_Adrian_1968 a răspuns:

Nissan qashqai - e facut in colaborare cu Renault, iar platforma lui e folosita si pe Duster, dar Nissan ul arata mult mai bine si e mai fiabil, are motor foarte bun 2, 0 sau 1, 6 motorina, ambele turbo, nu te baga la germane sau englezoaice ca ti plingi de mila, sunt praf, Ford sau Jeep nici sa nu te gindesti! La Nissan sunt si piese si meseriasi buni, dincolo, mai putin! Nissan& Renault sunt de mult timp impreuna la capitolul constructor de masini.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Qashqai e probabil cea mai buna varianta pret calitate daca nu vrei ceva premium