| IosifCristi21 a întrebat:

Vreau să cobor o Skoda Octavia 1 cu 40 mm și nu știu dacă mai încap jante pe 18 inchi cu cauciuc 225 40 r18.
Mai are cineva așa?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

De încăput încap, dar depinde de la cât scazi acei 4cm, dacă scazi din suspensiile ei standard nu vor freca. Dacă deja e joasa și mai scazi 4cm vor freca.

| IosifCristi21 explică (pentru Frank51):

Nu am scăzut până acum deloc, la suspensii este stock.

| Frank51 a răspuns (pentru IosifCristi21):

Eu am un kit de bilstein sport dar fix nu reglabil, la jante pe 16 îmi încap 2-3 degete și la jante pe 18 îmi încape un deget. De frecat mie nu-mi freacă.