| florin_8768 a întrebat:

Vreau sa desfac ambreajul la drujba si vreau sa stiu daca pot mari relanty daca drujba e oprita ca mi se opreste daca nu o accelerez.

4 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Mai de graba curata carburatorul si dupa aceia umbli la relanty!

| bogdan3vl a răspuns:

Pai si ce treaba are relantiul cu ambreajul ca relantiul se regleaza de la carburator nu de la ambreaj

| oanceasilviu a răspuns:

Incearca sa mai desfaci surubul dela relanty cu jumate de tura(doar cand drujba e pornita...asa e mai bine) sper sa-ti mearga
si in legatura cu ambreajul...eu zic sa nu faci prostia sa-l desfaci ca il pui greu la loc

| florin_8768 explică:

La ambreaj vreau sal desfac ca sa-i pun o garnitura ca mise blocheaza