| theROOcKsTArr a întrebat:

Vreau sa imi cumpar o bicicleta mtb de dirt/street, care sa fie intre 1500 si 2500 lei, ce imi recomandati?

4 răspunsuri:
| Andrei_2426 a răspuns:

Eu am avut cu 1700lei dhs foarte buna dar am schimbat-o cu un montan bike care s-a stricat destul de repede si a costat si 2000lei.

| paulpaul25 a răspuns:

Maaaaaaaaaaaaaaammmmmmmmmmmmmmaaaaaaaaaa.prietene iti dau eu un sfat.Am un Maverik Cross rosie cam de 7 ani. Are suspensie fata-spate(maama si ce suspensie pe fata Zoom Endura)
, frana pe disc pe fata, jante duble, si deciiii e super. E de fapt o bicicleta de crosscountry adica o bicicleta care se adapteaza la toate tipurile de teren.Si daca iti trebuie MTB e excelenta nu o sa iti vina sa crezi ce poate face.Are viteze super si pe langa asta mie in afara de pedale care sau uzat si cateva randuri de cauciucuri nu am schimbat nimic la ea. E super. Pot sa iti zic ca am participat la o competitie in care trebuia sa parcurgi 150km pe terenuri si de munte si pe sosea si pe langa ape si...Am trecut si prin paraie cu ea si prin noroi ce a ajuns la discul de frana.Bai frate deci e incredibila.In acea competitie am lasat in spate:SCOTT-uri, GIANT-uri si multe altele care au avut probleme ba cu suspensia ba cu rotile.Eu n-am avut absolut nici o problema.Defapt trebuie sa recunosc am avut una:Am rupt suportul de apa cand am trecut peste niste bolovani.dar...Cu bicicleta aia am atins pe o coborare intr-un sat de munte 76 km/h si mergea perfect.Si vreau sa spun ca nu a fost pe asfalt ci pe un drum pietruit. Dar avea si portiuni unde era numai pamant batatorit.Si am cumparat-o cu 600 ron(6000000 de lei pe atunci). Eu iti urez bafta! Si nu te lasa influentat de faptul ca e ieftina(nu tot ce ii scump ii si bun).

| teta2k a răspuns:

Am eu o bicicleta profesionala foarte buna pentru ce vrei tu, uite-te aici http://www.okazii.ro/......t-stp.html sau contacteaza-ma la teta2k@yahoo.com
bafta!